Hvězdy nad hlavou & Nejkrásnější

08:35

Hvězdy nad hlavou | Marissa Meyer | 8/10

Obě tyto knihy patří k úžasné young adult sci-fi sérii Měsíční kroniky, která se zabývá retellingem některých klasických pohádek. Hvězdy nad hlavou nám nabízejí devět doplňujících povídek o minulosti postav - tedy kromě poslední, která nám dává nahlédnout do blízké budoucnosti po ukončení hlavního děje. 

Sice na povídky moc nejsem, ale tohle napsat byl skvělý nápad. Všech devět povídek mě moc bavilo a je to skvělý doplněk čtyřdílné série. Každá byla zaměřená na jinou postavu a za mě nejvíce uspěla ta o Vlkovi nebo o Winter. Celkově mě velice zajímala situace na Měsíci a proto možná u mě uspěly spíše tyto povídky. Obě mi připadaly velmi emotivní, zvláště ta o Winter, kde se setkáváme s tak důležitým tématem jako je sebevražda. Nejvíce zajímavý byl ale příběh Malé Androidky, který mě  naprosto dostal a přála bych si, aby autorka k tomu napsala víc. Nejméně mě zaujala právě ta jediná povídka o budoucnosti. Sice tam bylo pár pěkných momentů a byla jsem ráda, že jsou zase všechny postavy spolu, ale připadalo mi to jako hrozné klišé. 

*****

Nejkrásnější | Marissa Meyer | 9/10

Touto knihou se dostáváme do bolestné minulosti královny Levany. Ona totiž nebyla vždycky přísná a krutá. Byla to holka, která si prošla peklem. Cítila se sama a nikým nemilovaná. To samozřejmě neomlouvá hrůzy, které provedla. Ale člověk trochu více pochopí její chování a vlastně je jí tak trochu líto. 

Kniha Nejkrásnější se mi možná líbila ze všech dílů úplně nejvíc, přestože se jedná o bonus. Já prostě mám ráda záporné postavy a jejich životní příběhy. A Královna Levana toho má za sebou opravdu hodně. Přestože se nejedná o kladnou postavu, tak jí nemůžete brát prostě jen jako zlou. Litujete jí a doufáte, že se jí aspoň něco v životě podaří. Chcete, aby byla šťastná. Možná by se zachovala i jinak v pozdější válce se Zemí. 

You Might Also Like

9 comments

 1. Obě byly super. Krásné doplnění série.
  goodmoda.blog.cz

  ReplyDelete
 2. Jsi strašně miloučká, to samé platí pro tebe- jestli si budeš chtít popsat nebo tak klidně napiš, třeba na instagram (gabrielaczanko)♥ , každopádně na knihy od Marissa M. pokukuji v knihkupectví již dlouho a uvažuji zda do toho jít nebo ne. Teď jsem si ze zvědavosti pořídila Škola dobra a zla, jelikož jsem na to slyšela jako dobré recenze tak dost špatné a bohužel se musím zařadit zatím k těm horším, ale uvidím, třeba mě to příjemně překvapí. Jinak čtu Rudou Královnu a do té jsem se zamilovala, jen je škoda, že to není v povinné četbě. Bylo by to snadnější a měla bych dobrý pocit :")). Asi nakonec do knih od této autorky půjdu.

  ReplyDelete
 3. O těchto knihách jsem nikdy neslyšela.
  Strašně se mi líbí jejich obálka, ale nevím, zda bych si je přečetla :)

  ReplyDelete
 4. Knížky vypadají dobře, bohužel teď vůbec nemám čas číst :)

  ReplyDelete
 5. pěkná recenze, ale tyhly knížky nejsou můj styl

  ReplyDelete
 6. Obě knihy vypadají dost zajímavě. Zrovna pátrám po něčem, co bych si mohla přečíst, takže moc děkuji za typy. :)
  BTW: Máš strašně hezký design blogu!

  ReplyDelete
 7. Obe knihy vyzerajú zaujímavo, zvlášť sa mi páči tá s poviedkami :)

  ReplyDelete
 8. Tyhle knihy vůbec neznám a asi mě úplně neberou, každopádně vypadají celkem zajímavě na to, že to zrovna není můj šálek kávy :)

  TheWayByA

  ReplyDelete
 9. Na tyhle knížky jsem nikdy nebyla, což je možná škoda, protože obě zní dost zajímavě :)

  http://hermator.blogspot.com/

  ReplyDelete