CINEMA 2018

12:37

LABYRINT: VRAŽEDNÁ LÉČBA

Anotace: V posledním díle úspěšné trilogie se podíváme do posledního města, kde ZLOSIN společně s Teresou se snaží najít lék na erupci a to převážně pomocí uneseného Minha, kterého se snaží Thomas s Newtem najít a osvobodit.
Mé hodnocení: Na jednu stranu jsem se strašně těšila, ale na druhou jsem se fakt bála. Jelikož se mi druhý díl absolutně nelíbil kvůli totální diferenci od knih, tak jsem měla pochybnosti. Třetí díl byl ale o dost lepší, možná to také bylo způsobené odstupem od přečtení a shlédnutí. Kamera, efekty, herecké obsazení jako vždycky absolutně perfektní. Trochu mě tedy mrzí odlišnosti od knihy, ale na to jak zmrvili druhý díl, se finále fakt povedlo.
9/10
READY PLAYER ONE: HRA ZAČÍNÁ

Anotace: Píše se rok 2045 a většina populace žije ve virtuální realitě OASIS. Po smrti zakladatele OASIS se seběhne hon na velikonoční vajíčka, které ukrývá celé bohatství jednoho z nejdůležitějších lidí doby. K vajíčku se hráči dostanou přes tři klíče. Po pět let se nenašel ani jeden klíč, až naše hlavní postava Wade alias Percivál změní pořadí na výsledkové tabuli.

Mé hodnocení: Na film se těším už nějaký ten měsíc a to kvůli tomu, že jsem četla knihu. Musím říct, že kniha se mi líbila víc, ale i film se povedl. Bohužel hodně věcí bylo změněných, ale i tak to fungovalo a líbilo se mi to. Nejvíce jsem se asi bála zpracování, ale to nakonec bylo perfektní. Určitě všem doporučuji se na to podívat, nebo si aspoň přečíst knihu. A spoustu bodů navíc dostává, že na začátku vysvětlil funkce světa a všechny důležité body. Což u spoustu filmů chybí. 
8/10

AVENGERS: INFINITY WAR

Anotace: Thanos jde po šesti kamenech nekonečna, aby mohl zredukovat populaci vesmíru na polovinu pro dokonalou rovnováhu. Díky tomu, že některé kameny už vlastní to jde bohužel zastavit těžce, a tak se Avengers zase spojí a dokonce do svého týmu přiberou další superhrdiny jako například obyvatele Wakandy, či Strážce Galaxie.


Mé hodnocení: Abych řekla pravda, já nejsem moc velká fanynka marvelu. Něco málo jsem viděla, ale mám obrovské mezery, a tak když se mě kamarádky zeptaly, jestli s nimi nechci jít na Avengers, tak jsem upřímně nevěděla. Nakonec jsem ale tomu dala šanci a udělala jsem dobře. Sice jsem neviděla polovinu dvojky, ale nijak zvlášť to nevadilo. Upřímně byl to asi nejlepší marvelovský film, který jsem viděla (a to počítám i deadpoola a strážci galaxie - já mám prostě radši víc komedie no). Co jsem ale nečekala, že mě ten film až tak bude bavit a hlavně, že budu brečet. No ale to jsem nepočítala s tím koncem... Rozhodně si Infinity war nenechte ujít.
10/10

*spoiler*
Do kina jsem přišla se skvělou náladou... po prvních třech minutách mě přešla, když zabili Lokiho. Celý film jsem si říkala, že určitě není mrtvý a že se vrátí, ale bohužel se nestalo. Pak mi bylo absolutně hrozně, když zemřela Gamora. Jakože já zbožňuji Strážce Galaxie jak už jsem říkala a tohle mě opravdu hrozně mrzelo. Obzvlášť kvůli Star-Lordovi, což je jeden z mých nejoblíbenějších postav. A ten konec? Jako co to má být! Teda asi bych to nezměnila, protože to dělá ten film ještě dokonalejším, ale zlomilo mi to srdce. Některé postavy by mi ani nevadily, ale oni zabili všechny moje oblíbené. U Star-Lorda jsem z toho bylo mimo asi úplně nejvíc. A pak u Spidermana, protože ta jeho scéna s Tonym byla dokonalá. Aspoň, že tu je ta teorie, že je všechny oživí. A nakonec mě dorazili potitulkovou scénou, kdy zabili Mariu... a já tu herečku zbožňuji, že... Nakonec jsem z toho tedy byla dost dlouho mimo.


You Might Also Like

4 comments

 1. Hezký článek :) těším se na avengers a labyrint <3

  ReplyDelete
 2. Labyrint miluju a ne, není to kvůli Dylanovi... Možná... Teda je, ale co. :DD
  Ann

  ReplyDelete
 3. Z Avengers jsem měla úplně stejné pocity. I ten popcorn mi přestal chutnat. Gamora a Groot? :((((( Achjo, scéna se Spidermanem mě chytla za srdce no.. Těším se na další díl! Co se týče Labyrintu, nebavil mě začátek, ale pak se to celkem rozjelo :) Knížky mám ale furt radši.

  TheWayByA

  ReplyDelete
 4. tak tieto filmy idu velmi mimo mna. sice som videla prvy diel Labyrintu, ale vobec ma nechytil. Ready player one som si pozicala knizku, ale zatial som sa k nej nedostala, mozno po jej precitani prehodnotim pozretie filmu. a avengeri rozhodne nie su moja salka kavy, aj ked na filme Dr. Strange som bola. ale iba kvoli Benedictovi :D

  ReplyDelete