10/70 BOOK CHALLENGE 2018

20:46

UNIVERZITA VÝJIMEČNÝCH: ZKOUŠKA

Anotace: Cia se po úspěšném absolvování školy dostává do testování, kde prověřují nejlepší z nejlepších, jestli se hodí na studium univerzity. Kdyby věděla Cia dopředu, z čeho se zkoušky skládají, snažila by se tam dostat?
Mé hodnocení: Nevím proč, ale hrozně dlouho jsem si tuhle sérii nechtěla přečíst. Ale pak mi kamarádka řekla, že je to její nejoblíbenější a já se rozhodla, že na to zkusím změnit názor. Po přečtení prvního dílu jsem ho doopravdy změnila. Za mě rozhodně patří mezi nejlépe napsané dystopické sci-fi knihy. Hrozně se nemůžu dočkat, až se dostanu k pokračování. Přišlo mi to originální (jak jen dystopická kniha může být), zábavné, napínavé a místy prostě jen "omg". Takže pokud jste milovníci Hunger Games, tak hned běžte do knihovny a poptejte se právě po téhle trilogii.
10/10


READY PLAYER ONE

Anotace: Píše se rok 2045 a většina populace žije ve virtuální realitě. Po smrti zakladatele OASIS (tedy virtuální reality) se seběhne hon na velikonoční vajíčko, které ukrývá celé bohatství jednoho z nejdůležitějších lidí doby. K vajíčku se hráči dostanou přes tři klíče vedoucí ke třem branám. Po pět let se nenašel ani jeden klíč, až naše hlavní postava Wade alias Percivál změní pořadí na výsledkové tabuli. 

Mé hodnocení: Začátek mě tolik nezaujal, proto taky ten jeden bod mínus. Ale hned potom mě kniha vtáhla do děje a ani jsem se nenadála a už jsem se aktivně strachovala o hlavní postavy, fandila jim a hltala řádky. Pokud máte rádi sci-fi, či představu o virtuální realitě, nebo videohry, určitě doporučuji. A stihněte to ještě před březnem, než se do kin vypustí filmová adaptace od Spielberga! Pro informaci, zatím se jedná o stand alone, ale autor už chystá další díl.
9/10

PODIVNÁ KNIHOVNA

Anotace: Chlapec si jde do knihovny půjčit knihy, ale domu se nevrátí. Celá řada podivných okolností ho uvězní v podzemí knihovny a naděje, že se dostane ven tu moc není. Jedinou jeho šancí je záhadně objevující se dívka a ovčí mužík.


Mé hodnocení: Co si budeme povídat, tuhle knihu Murakamiho jsem si pořídila kvůli ceně a hlavně ilustracím. Už jsem od něho četla Spánek a vážně se mi líbili ty myšlenky obsažené v knize, a tak jsem se rozhodla důvěřovat i této. A vyšlo to o hodně líp, než u Spánku. Byl tam zajímavější děj, hezčí ilustrace a celkově mě to více zaujalo. 
9/10

ZLODĚJKA KNIH

Anotace: Děj se odehrává ve třicátých a čtyřicátých letech nacistického Německa. S pomocí vypravěčky smrti se dozvídáme o životě Liesel, měnící se z dítěte do dospívající slečny, která se už od samého počátku utkává z těžkostmi života patřící do válečného období.Mé hodnocení: Na internetu se tahle kniha extrémně opěvuje a já musím uznat, že odůvodněně. Už samo autorovo psaní je poklad (až na časté "bijící věty", kdy všechno je v klidu a najednou BUM). Příběh je prostě nádherný, dojemný a co si budeme povídat, u konce jsem zase brečela (a možná ne jen u konce). Jsem si jistá, že je tu spousta z Vás, co se zajímají o téma 2. světové války a tím pádem Vám tato kniha nesmí uniknout.
10/10

SNĚŽÍ, SNĚŽÍ

Anotace: Štědrý den je jeden z nejkouzelnějších a nejmagičtějších dní v roce. Může být ale i plný zvratů a náhod. Nejhorší bouře za padesát let ovládne děj v malém městečku Gracetown a zamíchá pár osudů dohromady.

Mé hodnocení: O další Greenovce jsem už slyšela tolik. Někteří tvrdili, že je to absolutně dokonalá kniha, která se zařadila mezi jejich nejoblíbenější. Druhá strana tvrdila, že je to typická cheesy kniha, která zase za tolik nestojí. Já... nevím. Kdybych knihu popsala, tak určitě by mi na jazyk přišlo právě slovo cheesy. Prostě klasická young adultovka. Ale... co se týče děje, stylu psaní a humoru, tak se mi kniha líbila. Ale u každé ze tří povídek jsem měla trochu pár problémů. Nejvíce se mi asi líbil první příběh a to od Lauren Myracleové- Zasněžený expres. Hned potom se mi líbil Greenův Vánoční zázrak. Největší problém jsem měla s Archandělem prasátek od Mauren Johnsonový, kdy jsem nemohla vystát životní přístup hlavní postavy. Ale zápletky mi přišly zajímavé a celkově jako jen tak čtení do pohody to stojí za to. 
6/10

You Might Also Like

6 comments

 1. Moc hezké knihy. Ta zlodějka knih mě zaujala nejvíce! Už jsem o ni dost slyšela.

  ReplyDelete
 2. Všechny mají slušné hodnocení, zdá se, že jsou to povedené knihy. :-) Univerzitu výjimečných a Zlodějku knih si už delší dobu chci přečíst, ujistila jsi mě v tom, že je to dobrá volba. :-)

  ReplyDelete
 3. Zlodejka knih je super, co som bola dost prekvapena, ze sa mi ta kniha tak velmi pacila, kedze knizky odohravajuce sa v minulosti vacsinou nemam prilis rada. a Ready player one mam uz zapisanu v svojom zozname kniziek, ktore si chcem precitat.

  ReplyDelete
 4. Já knížku Sněží, sněží miluju. Každému se přeci jen líbí jiný druh čtení :)

  TheWayByA

  ReplyDelete
 5. Zlodějka knih je skvělá knížka, skvělý příběh :)

  ReplyDelete
 6. Ta druhá kniha mě něčím zaujala, možná názvem, obalem, ale nikdy jsem nečetla nic o budoucnosti. Takové čtení mě asi ani moc nebere. :)
  Ale třeba Podivná knihovna zní sakra zajímavě a záhadně :D
  Zlodějka knih úplně něco božského. Prvně jsem teda viděla film, ale nějak mi to nezkazilo pak knihu. Většinou je lepší si prvně přečíst knihu, už kvůli vlastní představě a žádného omezování. Asi víš, co myslím. Ale takto pěkně ilustrovanou verzi jsem neměla.
  Sněží, sněží jsem nečetla, ale o knize jsem slyšela. Jako o plno dalších od tohoto autora. Někdy bych si od něj ráda něco přečetla :)

  ReplyDelete