Depeche mode | 1

22:47


Nejsem si jistá, kolik z vás to o mně ví, ale jsem velká fanynka Depeche mode. Nedá se říct, že bych byla skalní fanynka, ale jsem jimi pěkně posedlá a to od minulého roku a hlavně od koncertu, který proběhl v Praze v Edenu 24. května 2017. 

Když jsem někomu oznamovala, že jdu na jejich koncert, tak se mi dostalo jen takové podivné reakce jako "tak to jsi asi divná". A tím jsem si uvědomila, že spousta lidí si je hned řadí jako "starý - neposlouchatelný". Ale nikdo ale vlastně neví, co hrajou a jací opravdu jsou, a tak jsem se rozhodla, že sem budu přidávat playlist jen z jejich hudby.

Vždy se to bude skládat z pěti songů, s tím že první a poslední budou vždy takové mé srdcovky. Druhá bude jedna z novějších (od 2008 nahoru), třetí založená na textu a čtvrtá spíše podivná. A vždy k tomu přidám mé oblíbené části a pasáže.

Enjoy the silence
Úplně nejznámější je právě tahle moje srdcovka. Jsem si jistá, že každý z vás jí alespoň jednou slyšel. A pro introverty jako stvořená. Řeknu už jen, že není potřeba dodat slov. Text vypovídá za vše. Enjoy the silence. 1990.

 

Words like violence, break the silence ~ Pleasures remain, so does the pain ~Words are very unnecessary, they can only do harm. Enjoy the silence


Každopádně jelikož už jsou dost dlouho na scéně, tak existují i fakt skvělé remixy. Já například mám ráda tento, který mám také místo originálu v mobilu (ale ne naschvál, to už se mi tak prostě stává tho)

Wrong
Přesně Wrong byla ta, která mi ukázala kouzlo téhle kapely. Věděla jsem o ní, ale nikdy jsem se nezajímala. Pak jsem jí zahlédla v jedné knize, pustila si jí a nic moc. A pak to přišlo a já se do ní zamilovala a pouštěla si víc a víc písniček od nich. Nejradši bych sem vypsala celý text. 2009.

I was born with the wrong sign, in the wrong house, with the wrong ascendancy. I took the wrong road, that led to, the wrong tendencies. I was in the wrong place, at the wrong time, for the wrong reason and the wrong rhyme. On the wrong day, of the wrong week, I used the wrong method with the wrong technique. ~ There's something wrong with me, chemically, something wrong with me, inherently.


Precious
Nádherná. Dojemná. Občas mi až připadá, že se dá dotknout té bolesti, kterou pociťoval Martin Gore, když Precious psal. On se totiž tou dobou rozváděl a no... stačí si to jen poslechnout. 2005.

Things get damaged, things get broken, I thought we'd manage, but words left unspoken, left us so brittle, there was so little left to give. ~ Angels with silver things, shouldn't know suffering, I wish I could take the pain for you. 


Fly on the windscreen
Trošku podivnější, ale po pár poslechnutí, naprosto dokonalá. Má tedy dost depresivní a trochu psychopatický podtón, ale v podstatě říká holou pravdu... tak jak to má Gore ve zvyku. 1986.

Death is everywhere, there are lambs for a slaughter, waiting to die, and I can sense, the hours slipping by, tonight.Strangelove
Další moje totální srdcovka, ke které snad ani nemám co dodat, snad jen... fakt si jí poslechněte! 1987.

Strangelove, strange highs and strange lows, strange low, that's how my love goes. ~ Will you take  the pain, I will give to you ~ Because you have to make this life liveable.


Jak už jsem říkala, existuje několik i verzí- remixy, remastered... A já mám například ráda i tuhle verzi, na kterou je i video.

You Might Also Like

4 comments

 1. Od Depeche mode poznám iba 2 pesničky, ale zrejme im dám väčšiu šancu :D

  ReplyDelete
 2. Depeche mode nepočúvam a celkovo sa o nich nezaujímam. nie je to ten štýl čo sa mi páči. ale nemám proti nim nič. avšak kamarátka ich zbožňuje podobne ako ty.:D tiež je veľký fanúšik a taktiež bola na ich koncerte minulý rok.:)

  ReplyDelete
 3. Od "depešáků" znám převážně některé starší písničky, taťka tuhle hudbu poslouchal a poslouchá, některé se mi i líbí, i když sama osobně jejich písničky nevyhledávám... :-) Ale tohle je hezký nápad na seznámení s nimi. :-)

  ReplyDelete
 4. Abych pravdu řekla, neposlouchám je, ale jejich hudba mi není ani nepříjemná :-).

  ReplyDelete