SKAM

22:46


SKAM nebo-li "shame" je norský televizní seriál, který se vysílal od roku 2015 až 2017. Určitě hodně z Vás o něm už slyšela. Já se o něm dozvěděla už dávno, ale až tento měsíc jsem se rozhodla, že se na něj podívám. A OMG! Já jsem se absolutně zamilovala a rovnou můžu říct, že rozhodně patří mezi mojí top 5! Hrozně se mi líbí celý styl téhle tv show, hudba je dokonalá, kamera je taky dokonalá (všechno je dokonalý, kromě titulků a najít správnou stránku, kde seriál sledovat). A hlavně je to o dost reálnější než všechny ty seriály z Ameriky (kterými jsem taky posedlá, samozřejmě).

Penetrator Chris | Eva

Podle mého názoru je seriál zajímavý tím, že přes týden vždy zveřejňoval části epizod v pravý čas, kdy se to dělo a na konci týdne odvysílali celý díl. Postavy se taky dalo sledovat na instagramu a dalších sociálních sítích a dívat se, co přidávají. Prostě není to senzace?

Chris | Vilde | Eva | Noora | Sana

Seriál se zabývá teenagery, kteří studují střední školu Nissen v Oslu. A víte, co je absolutně skvělý? Hrají to herci stejného věku jako jejich postavy, Žádný jako v Americe, že šestnáctiletou hraje dvacetišestiletá a podobně. Navíc, všichni ti herci a herečky jsou děsně krásní a cute. 


Dohromady jsou čtyři série (a já stále brečím, že jich není víc) a každá se zabývá jinou postavou, takže můžeme blíže poznat každou z nich. První se seznámíme s Evou, která řeší nedůvěru ve vztahu s Jonasem a začátek střední školy. Seznamuje se s Noorou, Vildou, Chris a Sanou, se kterou vytvoří skupinu, která se bude v posledním ročníku podílet na svém vlastním party busu.

Jonas & Eva & Isak | Eva | Noora

Druhou sérií nás provede Noora, která se zamiluje do snad největšího bad boye školy. S tím si samozřejmě přidá dost problémů, protože William není zrovna důvěryhodný typ. Co si ale má myslet, když potká jeho bratra a každý o tom druhým začne vyprávět, že je psychopat?

William & Noora

Třetí série se nám dost změní, protože vyjdeme z bus party. Tentokrát sledujeme jak Isak zápasí se svými pocity, když si uvědomí, že se mu líbí Even. Nejenže se tahle série potýká s tématem homosexuality, ale dokonce se tady probírá i tak závažné téma jako jsou mentální nemoci.

Isak & Even

Poslední sérii nám uzavře Sana. Ta se zamilovává do kamaráda svého bratra, Yousefa. Vztahy muslimských dívek jsou už tak dost těžké, a co když se k tomu přidá fakt, že Yousef není muslim? Navíc Sana díky svému náboženství prožívá doslova peklo ve škole a to ze strany konkurenčního busu.

Noora & Sana | Sana and random drunk girl | Yousef & Sana

Co Vám asi tak povím. Brečela jsem, hodně jsem toho napřemýšlela a spoustu času jsem strávila na tumblru, weheartit a youtube sledováním všeho možného, co se týká SKAMu. Jo a celou první sérii jsem strávila zastavováním epizod pokaždé, když se tam objevil Isak. Na prostě tragédie. 

Vilde | Eskild

Abych řekla i něco negativního, tak opravdu jsem měla občas problém s titulky. V polovině jsem se totiž musela dívat v angličtině, což byl malinko problém ze začátku, díky dvěma cizím jazykům. Nakonec mi spíš dělalo problém to, že tam zároveň byli titulky ke konverzaci a ke zprávám. Ale nějak hard to zase nebylo, navíc hodně z Vás jste o hodně lepší angličtináři než já. Dále asi velká obsese ze seriálu (of course) a moc roztomilosti, která jde těžko ustát. A málo epizod. A zlomené srdce. Taky velké nutkání umět norštinu, žít v Norsku a nejlépe být součástí SKAMu a brečet nad tím. A zapomněla jsem nad nutností pořád vyslovovat jména postav s norským přízvukem ačkoliv zníte jako mentálně postižení (nebo u toho alespoň tak vypadáte, ještě k tomu když jste zrovna na okraji zhroucení kvůli nějakému tomu drama). Takže všem velice doporučuji. :)

quote by Isak | Noora | quote by Sana

Vilde

You Might Also Like

2 comments

 1. Tenhle seriál je život! ♥ Koukala jsem na něj minulý rok a nejvíc mi chybí, že nejsou další díly. Nedokážu říct oblíbený díl, oblíbenou sérii nebo postavu, protože je miluju všechny a jsem ráda, že se to dostalo až k nám do světa, protože člověk občas potřebuje vypnout od těch amerických. :D
  Mám úplně stejné pocity: "Taky velké nutkání umět norštinu, žít v Norsku a nejlépe být součástí SKAMu a brečet nad tím." :D ♥

  ReplyDelete
 2. Ahoj :)
  Herci, co tam hrají jsou mi povědomí, ale samotný seriál asi neznám.
  Koukám, že ses do tohoto seriálu zamilovala. Vím, jaké to je, ujíždět na nějakém seriálu. Akorát na jiném :)
  Fotografie a obrázky jsou zajímavé :)
  A jinak... mám nový blog. Nevím, co jsem to udělala, protože předchozí blog jsem milovala a myslela jsem, že ho nikdy neopustím ,ale dnes se nějak stalo. No jo no :D
  Tak se měj :)

  ReplyDelete