The Mist: tv vs. book

22:42

TV SHOW

Adaptace: Najednou se v městečku začne objevovat mlha a obyvatele uvězní na nejrůznější místech jakými jsou například policejní stanice, obchodní dům, kostel a nemocnice. Díváme se, jak řeší problémy s apokalyptickou mlhou, ale i situace jejich normálního života. Seriál se točí okolo tří hlavních postav- Kevina, jeho manželky Eve a jejich dcery Alex. 

Mé hodnocení: Na seriál jsem se chtěla kouknout ze dvou důvodů. Prvním z nich je, že miluji seriály a Stephena Kinga. Druhým byla herečka Frances Conroy, kterou můžete znát například z American Horror Story. V první sérii hrála starší Moiru. V seriálu mě příjemně překvapila i jiná známá herečka a to Alyssa Sutherland, která hrála v seriálu Vikingové Aslaug (přestože jsem její postavu nenáviděla). Seriál má velký potenciál, který se bohužel nenaplnil a tak z něho zbude jen prvních deset dílů. Ale i tak musím říct, že je to zajímavý. Já osobně bych vytkla ustupující strach z mlhy (v knize co bylo brutální tady v pohodě dávají, nebo tam třeba ani není...) a hlavně  ty efekty. První brutální scéna byla teda skvělá, ale u té druhé jsem se nemohla přestat smát jak to bylo nepovedený. Každopádně dějově se mi to i líbí a herecké výkony jsou také super. Určitě to dokoukám, ale kniha byla prostě o hodně lepší. A taky naprosto, ale naprosto jiná. V podstatě tam nechali jen mlhu a všechno ostatní změnili. Btw. v jednom díle byla úplně dokonalá písnička, tak vám jí sem také dávám- Riverside od Agnes Obel.

BOOK

Adaptace: Po bouřce se David se svým synem Billem a sousedem Nortonem jedou projet pro nějaké potraviny a pivo do supermarketu. Od jezera se mezitím táhne nepřirozená mlha, která se přitáhne až k městečku. Lidé se ocitnou lapení v supermarketu zatímco děsivá mlha odhaluje svá podivná tajemství.


Mé hodnocení: Mlha je první povídkou stejnojmenné knihy a určitě mohu prohlásit, že tou nejlepší. Vyjde Vás asi jen na 150 stránek, ale doopravdy stojí za to! Všechno bylo absolutně perfektní a už dlouho jsem si příběh neužila jako právě Mlhu. Jen mě mrzí, že povídka měla otevřený konec, protože by mě vážně moc zajímalo, jak to všechno vlastně skončilo. King je prostě no king a tak už se těším, až si přečtu další jeho povídky.


Shrnutí: Kniha a seriál jsou dvě naprosto odlišné dimenze, jediné, co je v nich stejného je mlha. Ale co je v mlze už je také naprosto jiné. Určitě se mi o hodně víc líbila povídka, ale i seriál má něco do sebe. Obojí mě velice baví, ale nedá se to vůbec srovnávat, protože jak už jsem řekla- jde o něco totálně rozdílného. Takže pokud máte radši přesné adaptace a vyžadujete je, tak seriál pro vás není asi nejlepší volbou. Ale pokud nejste takový kritici a hledáte něco, čím byste se trochu zabavili, tak tohle by pro vás mohlo být. Navíc je to vážně krátký. A co se týče povídky- tu doporučuji absolutně všem!

You Might Also Like

5 comments

 1. Tady je ještě film a tam je naprosto bombovej konec, kterej prej dostal i Kinga. Je o něco uzavřenější a tak strašně emotivní, že ani knížka se mu nemůže rovnat. To by jeden řval (jakože ječel)! Jestli jsi ho viděla, chápeš proč, jestli ne, nechci ho prozrazovat. Ale překvapuje mě, že je i seriál. Váhám, jestli se na něj podívat.

  ReplyDelete
 2. Stephen King je hodně vychvalovaným já ho ale ještě nečetla :D Nějak mě jeho žánr úplně nezaujal, tak třeba někdy.

  www.thewaybya.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. Mlhu si chci už dost dlouho přečíst! A ještě mě moc lká "Pod kupolí". Akorát si snad nikdy neudělám čas. :D jsem hrozná.

  ReplyDelete
 4. O "Mlze" jsem jak, živ neslyšela. Ale podle tvého mínění to musí být dobrá kniha. Tak si jí připíšu na svůj dlouhý seznam...

  (tanicka04.blog.cz)

  ReplyDelete
 5. Upřímně neznám jak knihu, tak ani seriál. Bohužel.

  Kniha je většinou vždy lepší jak seriál, což mě ve většině dost mrzí.

  ReplyDelete