25/30 BOOK CHALLENGE 2017

17:09

ODPUSŤ MI. MEGAN

Anotace: Megan po traumatizující smrti její nejlepší kamarádky přestává mluvit. Nemá skoro žádné přátele, jediný s kterým se vážně baví je Luke a to i přes to, že on je jediný, který ví, co se doopravdy stalo. Do školy přichází nová studentka Jasmine, se kterou se hned stanou kamarádky. Jasmine je celkem upovídaná a tak jí ani nevadí, že s ní Megan nemluví. Postupně poznáváme Meganinu minulost a díváme se, jak se smiřuje se svým novým já, když zjišťuje, že se jí Jasmine líbí víc než by měla.

Mé hodnocení: Knihu jsem si koupila asi před rokem a to kvůli tomu, že mě zaujala obálka. Musím říct, že kniha mě celkem zklamala. Přestože jsem neměla skoro žádná očekávání, tak mi přišlo, že kniha byla divně napsána. Dějově by to mělo i docela dobrou šanci, ale styl autorky mi tam prostě nesedl. Alespoň, že dějově to bylo zajímavé a četlo se to dobře a rychle.
6/10

MARYŠA

Anotace: Na moravském venkově se díváme na osud Maryši, kterou rodiče nutí do svatby s vdovcem. Maryša je ale zamilovaná do Francka a rozhodně si nechce vzít muže se třemi dětmi. Navíc okolo jeho nastávajícího ženicha kolují pomluvy o tom, jak svou ženu utýral.

Mé hodnocení: Maryšu jsem začala číst ze dvou důvodů. Za prvé to mám k maturitě a za druhé jsem byla dvakrát v divadle na představení podložené touto knihou. Je velice krátká a rychle se čte, ale pro mě má spoustu mínusů. Za prvé se mi tam hrozně pletli postavy, děj byl nezáživný a celkově na to, jak mě to bavilo v divadle, mě kniha absolutně neoslovila. Ale k maturitě se hodit bude.
2/10

ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY

Anotace: V Padově žijí dvě sestry - starší Kateřina a mladší Bianca, o která má spoustu nápadníků. Je milá, hodná a skvěle vychovaná. Zato Kateřina se chová neslušně, nadává a dělá si, co chce. Jejich otec se ale rozhodl, že Biancu provdá, až si někdo vezme Kateřinu. Nápadníci Bianci se tedy rozhodnou někoho najít pro Kateřinu a hned nachází Petruchia. 

Mé hodnocení: Máme tady další knihu do maturity a to Zkrocení zlé ženy od Shakespeara. Celkově jsem se těšila až si jí přečtu, protože Shakespeare mě bavil, ale nakonec tahle komedie dostala celkem nízké ohodnocení a to díky konci. Celkově se to četlo rychle a snadno, ale děj mi přišel takový nezajímavý a na rozdíl od Romea a Julie mě nudil. Každopádně konec knihy byl naprosto příšerný a proto taky tak nízké hodnocení. Ale stejně jako u Maryši- k maturitě se to bude hodit.
3/10

DENÍK ANNY FRANKOVÉ

Anotace: Deník Anny Frankové začíná v roce 1942, kdy ho Anne dostává k narozeninám. Anna Franková byla dvanáctiletá německá židovská dívka žijící v Amsterdamu. V létě roku 1942 se s rodinou a další spřátelenou rodinou ukryli v tajné části domu jedné firmy. O jejich přítomnosti vědělo velice málo lidí a každý pohyb pro ně byl nebezpečný. V deníku jsou napsané všechny možné pocity a situace, které Anna po dobu pobytu v úkrytu zažívala.

Mé hodnocení: Tohle je jedna z knih, kterou jsem si vážně hrozně dlouho chtěla přečíst. Nakonec kniha byla celkem jiná, než jak jsem to čekala, ale i tak to bylo velice zajímavé. Je mi vážně líto, jak to všechno skončilo pro její rodinu, ale jsem za ní alespoň ráda, že se jí splnil sen a stala se spisovatelkou, i když se o tom už nedozvěděla. Když jsem si po přečtení knihy četla to, co následovalo, tak mi z toho bylo vážně hrozně. Teď bych docela ráda si zajela do Amsterdamu a šla se podívat do toho muzea a do toho jejich úkrytu. Rozhodně si myslím, že je to kniha, kterou by si měl každý přečíst.
6/10

PAN MERCEDES

Anotace: Pan Mercedes je kriminální příběh, kdy sledujeme hru detektiva Billa Hodgese a psychopata Bradyho, který si říká Mercedesový vrah. Ten zavraždil osm lidí, když najel s ukradeným mercedesem do skupinky lidí čekající na práci. Billy, který už je sice v důchodu, se snaží zjistit, kdo to spáchal. 

Mé hodnocení: Tohle je čtvrtá kniha od Kinga, kterou jsem přečetla a musím říct, že jsem si jí úplně zamilovala. Začala jsem jí číst, protože jsem zjistila, že se podle ní natočil jeden seriál (ten ale nestojí celkem za nic). Je to opravdu skvěle napsané a zajímavé a všem, kteří máte rádi Kinga to doporučuji. Teď už jen čekám, jestli se přeloží i další dva díly. 
9/10

You Might Also Like

7 comments

 1. Četla jsem jen tu první a upřímně jsem moc nevěděla, co čekat. Jako oddechovka dobrý :)

  www.thewaybya.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. Som rada, že som si tento článok prečítala. Prvú recenzovanú knižku som mala na svojom wishliste ale nebola som si istá, či si ju mám kúpiť. Podľa tvojho popisu som sa rozhodla, že na ňu peniažky radšej neminiem. Čítanie na maturitu je poväčšinou hrôza, našla som len málo knižiek, ktoré ma z povinného čítania bavili :/ No a čo sa týka Denníku Anny Frankovej... tak neskutočne veľmi si chcem túto knihu prečítať. Verím, že tentokrát sa mi už podarí si ju na Vianoce kúpiť :)

  ReplyDelete
 3. Keď som si čítala anotáciu Skrotenie zlej ženy, tak sa mi zdalo, že som to už niekde počula. a potom jasné, to je od Shakespeara a preberali sme to v prváku:D
  Denník Anny Frankovej som čítala a bola to neskutočne úžasná kniha, strašne ma pohltila. Avšak bol to veľmi smutný a nešťastný príbeh..
  od Stephena Kinga som nečítala zatiaľ nič, no chcela by som siahnuť po nejakej jeho knižke.:)
  http://oneordinarygirl.blog.cz/

  ReplyDelete
 4. Už dlho váham či prečítam nejakú Kingovku ale netuším akú, tak pri výbere zvážim aj Pána Mercedesa :D Pekne napísané hodnotenia. Veľmi zaujímavú výzvu si si dala, ja momentálne nemám absolútnu chuť čítať, keď už, tak nejaké knižky, čo mám rozčítané v počítači :D
  VeJa
  http://veja-the-writer.blogspot.sk

  ReplyDelete
 5. První knížku jsem si jednou chtěla přečíst, ale nějak jsme se k ní nedostala a teď už bych řekla, že pro mě nebude. Jinak Zkrocení zlé ženy mám v plánu číst k maturitě.

  Andey
  lifeis-beautiful.blog.cz

  ReplyDelete
 6. První knížka mně zaujala už dříve, ale teď si nejsem úplně jistá :D No uvidíme, jestli na ní budu mít ještě někdy čas :D
  Asi jsem jediná, kdo deník anny frankové ještě nečetl :D Ale ten příběh z historie samozřejmě znám :)

  ReplyDelete
 7. Už jsem četla deník Anny Frankové a to se mi velmi líbilo. Jelikož byla hodně nadaná a psala velmi hezky. Dala bych ji i 10/10 ;-).

  ReplyDelete