MOVIES 2018 | 3

12:19

AVENGERS: AGE OF ULTRON

Anotace: Umělá inteligence Ultron se snaží vyhladit lidstvo, usadí se ve východoevropském státě Sokovii a naverbuje k sobě vylepšená dvojčata Scarlet a Pietra, kteří se chtějí pomstít Starkovi za smrt jejich rodičů. A jak to tak bývá, Avengers se jim v tom snaží zabránit a uchránit lidstvo.Mé hodnocení: Tohle je poprvé, co jsem dokoukala dvojku avengers a ano asi bych se měla stydět. Vždy jsem viděla třeba jen polovinu a prostě nikdy jsem to nedokoukala dokonce. Až teď. Měla jsem to v plánu dokoukat před Infinity War, ale to jsem zase (s překvapením) stihla jen půlku. Tenhle díl mě bavil, ale zatím asi nejméně. Rozhodně mě ale bavil víc po dokoukání Infinity War, protože ten díl mě nehorázně bavil. Marvel asi nikdy nebude mým oblíbeným typem filmů, ale rozhodně nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo nebo že by mě to nebavilo. 
7/10


OSVÍCENÍ
Anotace: Jack Torrance se se svojí ženou Wendy a synem Dannym na zimu přestěhuje do hotelu Overlook jako správce. Pro ně to znamená izolaci od celého světa, jelikož hotel sídlí vysoko v horách a jakmile napadá sníh, nikdo se k nim nedostane. Syn Danny má ohledně hotelu neblahé tušení, dostává nepříjemné vize a pořád se mu v hlavě opakuje slovo drom/redrum, ale neví, co to znamená. Každopádně se ví jistě, že Overlook nemá zrovna nejzářivější historii.

Mé hodnocení: Osvícení je velmi starý film podle předlohy od Stephena Kinga, takže je vám už asi jasné, že jsem nejprve četla knihu. Film se mi fakt líbil, přestože je takto starý a já jsem spíše na novější filmy. Kniha byla bez pochyby lepší. Nejvíce mi vadilo, že se nedržel úplně předlohy. Například změna čísla 217 na 237, podle mě absolutně zbytečná změna. Taky bych radši viděla scénu s těmi zvířaty než labyrint. Na druhou stranu v knize mi chyběli části s dvojčaty. 
8/10


ZELENÁ MÍLE

Anotace: Paul Edgecomb pracuje ve vězení na zelené míli, kde se vykonává trest smrti na těch nejhorších zločinech. Edgecomb nejvíce pamatuje na jeden konkrétní rok, kdy měli ubytovány tři vrahy. Dela s jeho myší Jingles, Johna Coffeyho, který zabil dvě malé holčičky a problematického Divokého Billa. Jenže okolo těchto tří se událo pár velice podivných událostí.

Mé hodnocení: Začnu to jako skoro vždycky a to tím, že jsem samozřejmě nejdříve četla knížku. Ta se mi líbila o hodně víc, navíc je od Stephena Kinga, takže to je prostě jasné, že jsem si jí zamilovala. Film jako takový se mi líbil, byl pěkně natočený, i když některé scény mi přišli tedy hrozné, ale taky si musíme uvědomit, že je to přeci jen starší film. Líbilo se mi, že většina byla podle knihy, máloco tam bylo vložené a máloco tam bylo pozměněné. Vyloženě mi tam chyběla jen jedna scéna, ale vyloženě nutné to tam dávat nebylo, spíš jen že v knize mě ta scéna velmi zaujala, ale pro film prostě nebyla potřeba. 
7/10

You Might Also Like

6 comments

 1. Mně na tyhle filmy bere přítel, takže to musím vždycky povinně dokoukat :D Ne je pravda, že se mi celkem líbí :)

  TheWayByA

  ReplyDelete
 2. Marvelovky som nikdy nemusela a asi sa to ani nezmeni. akcne filmy proste nemam rada, pravdupovediac mi pridu viac-menej zbytocne.
  knizky od Stephena Kinga som zatial necitala a nie je to zrovna zaner, ktory by som oblubovala. Shining je film, ktory snad videl uz asi kazdy, ale ja medzi nich nepatrim :D

  ReplyDelete
 3. Zelenou míli už jsem hrozně dlouho neviděla, ale líbí se mi, dřív jsem u ní vždycky brečela, asi si ji pustím, abych viděla, jestli nastal nějaký pokrok. :-D

  ReplyDelete
 4. O zelené míli jsem slyšela, ale neviděla.. vlastně nic z tohoto jsem neviděla. Já mám už přes půl roku stažené nějaké filmy a ješt jsem se na ně ani nepodívala :D Bída se mnou :D

  ReplyDelete
 5. Anonymous16/8/18 11:47

  Já jsem dřív nemohla Marvelovkám přijít na chuť, ale letos jsme si s přítelem dali maraton všech Marvel filmů a kromě prvního Ant-mana se mi líbily všechny. :) Hlavně poslední Infinity War. :)

  L E N K A

  ReplyDelete
 6. Zelená míle je jeden z mála filmů, co mě vždycky spolehlivě rozbrečí.
  Dívka s inteligentní přezdívkou

  ReplyDelete