The handmaid's tale

16:06

THE HANDMAID'S TALE | PŘÍBĚH SLUŽEBNICE

Anotace: Gileád - nový stát na území USA v blízké budoucnosti, kde hříšné plodné ženy platí za neplodnost svou svobodou. Říká se jim služebnice, pracují jako děloha pro velitele a jejich neplodné ženy, kdy se nechávají jednou měsíčně rituálně znásilňovat. Ženy jsou majetkem mužů, nesmí číst, nesmí psát. Ale svobodný tam není opravdu nikdo. Na tento svět se díváme očima Offred, služebnicí, která přišla o manžela i dceru. 


Kniha vs. Seriál: Jako první jsem četla knihu od autorky Margaret Atwood. Kniha se mi nakonec líbila méně než seriál, ale rozhodně než začnete se seriálem, tak si jí přečtěte. Miluji ten styl psaní, navíc spoustu věcí vám to vyjasní, zatímco byste se v seriálu neorientovali. Seriál je velice podobný knize, sama autorka na něm pracuje. Je to rozhodně jeden z nejlepších seriálů. Nejvíc dokonalá je na tom kinematografie, ale i ta hudba je velice povedená, scénář... a to ani nemluvím o hercích a herečkách, v hlavní roli s Elizabeth Moss. Upřímně si v roli Offred nedokážu představit nikoho jiného. Příběh je brutální, ale velkolepý a doporučuji ho absolutně pro všechny, tohle je prostě must read/watch. Co se týče seriálu, teď vychází druhá série, takže se nebojte, že by vám to zabralo tolik času (tedy až na to neustálé přemýšlení, dívání se na youtube videa a hledání úplně čehokoliv, co se toho týká). Opravdu z The handmaid's tale absolutně nemůžu a jsem díky tomu přehlcena pocity, ale opravdu nevím jak vyjádřit veškerou bezmoc, kterou cítím a všechno, co mi to psychicky způsobilo. Takže pokud chcete být psychicky odrovnáni jako já, tak seriál najdete na topseriály.to. Doporučuji se podívat alespoň na trailer k první sérii- odkaz zde. :)


You Might Also Like

5 comments

 1. Vůbec to neznám, ale vypadá to docela slibně. Kéž bych měla na čtení a filmy více času :D

  TheWaxByA

  ReplyDelete
 2. viem, ze tento serial je celkom popularny, ale az doteraz som vobec netusila, o com je. ale ked uz viem, musim povedat, ze ma celkom zaujal. asi sa donho zapozeram, ked zatial nema ani prilis vela casti. vdaka za tip! :)

  ReplyDelete
 3. O knize ani seriálu jsem neslyšela, ale hraje tam Rory z Gilmorek, tak to bych docela ráda viděla. :-) Trailer vypadá docela drsně, špatně se mi v něm orientovalo, ale láká mě se na seriál podívat, tak uvidím. :-)

  ReplyDelete
 4. Zní to poměrně zvrhle a krutě, ale nemusela by to být špatná četba. Jako film mi to sedí už víc, ale na čtení jsem zvyklá spíš na jiné věci, ačkoli si poslední dobou chci přečíst něco děsivého a krutého. Toto je spíš krutý a erotický :D

  ReplyDelete
 5. Wow, slyším o tom poprvé, ale docela mi to vyrazilo dech. O ničem podobném jsem snad ještě ani neslyšela. Každopádně si jdu hned najít jestli je to u nás v knihovně a pak kouknu na seriál. Díky za tip!

  ReplyDelete