15/70 BOOK CHALLENGE 2018

19:11

O MYŠÍCH A LIDECH

Anotace: George se musí starat o mentálně postiženého Lennieho, který myslí jen na jejich vysněné hospodářství a má zálibu v hladkých věcech. Cestují spolu po Kalifornii a hledají práci na ranči, kde by si mohli vydělat. Problém je v tom, že Lennie vždycky něco vyvede, i když ne naschvál.

Mé hodnocení: Knihu jsem si dlouho chtěla přečíst, protože jsem o ní slyšela jen samou chválu, měla jsem jí v maturitním seznamu a jako povinnou četbu do semináře. Jediné, co mě malinko odrazovalo bylo to, že jsem věděla, jak to skončí (protože jsem nevěděla o termínu zadání, že... typický). Je to nádherně psaný, příběh je jednoduchý a zajímavý a kniha má něco málo přes 100 stránek, takže všem k maturitě (nebo třeba i jen tak) určitě doporučuji.
7/10


PODIVNÍ PŘÍPAD DOKTORA JEKYLLA A PANA HYDA

Anotace: Právníkův dobrý přítel doktor Jekyll se už delší dobu chová divně a on je přesvědčený, že s tím má něco do činění jeho poslední vůle, ve které všechno odkázal záhadnému panu Hydovi. Tenhle fakt ho začíná ještě více zneklidňovat, když si od svého přítele vyslechne hrůzný příběh z malé londýnské uličky.


Mé hodnocení: Tuhle jsem povídku viděla v učebnici literatury, kdy jsem se zrovna dívala na anglické realistické autory. Hned se mi vybavil seriál Once upon a time. Poslední dobu jsem o ní pořád někde zakopávala a tak když jsem viděla pěkné vydání v knihovně, tak jsem si jí i půjčila. Je to opravdu skvělý a zajímavý příběh. Mínusem je znatelný realistický popis, který ale není zase tak hrozný jako například ve Vánoční koledě od Dickense. 
7/10


METODA 15/33

Anotace: Mladá inteligentní těhotná dívka je unesena. Únosci počítají s tím, že si vezmou její dítě a jí zabijí a hodí do lomu. Jenže to ještě netuší, co všechno mysl této dívky dokáže. Do toho se díváme na práci agenta FBI, jak postupuje a co ho k této práci vedlo.

Mé hodnocení: Abych řekla pravdu, tak od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Přes všechny anotace na mě kniha působila, že hlavní hrdinka bude psychopatka a tak to vůbec nebylo. Tento fakt mě trochu zklamal, ale jinak kniha byla doopravdy skvěle napsaná a pro všechny milovníky thrillerů velice doporučuji. Ale myslím si, že by se kniha líbila i těm, kteří si radši vezmou knihy jiných žánrů jako třeba já.
8/10


HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA

Anotace: Druhý díl z tohoto magického světa nás dostane do úplně odlišných problémů a do stejně podivných koutů Bradavic. Tentokrát ale je předzvěst, že v Bradavicích už není bezpečno a tak by se Harry do Bradavic vracet neměl.

Mé hodnocení: K tomuto není asi co dodat... tuhle sérii čtu úplně poprvé, ale filmy miluji od malička a obzvlášť tento. A naštěstí knihy od filmů nejsou tolik odlišné, a tak v podstatě celé čtení mám dokonalý nostalgický pocit. No prostě nemilujte Harry Pottera...
10/10

KDO CHYTÁ V ŽITĚ

Anotace: Každý z nás zná někoho jako Holdena... škola mu nejde, nesnaží se a neví, co od života očekávat. Má mít nějakou představu o jeho budoucnosti, ale jeho existenciální krize mu blokuje, s nějakou přijít.

Mé hodnocení: Nevěděla jsem, do čeho jdu. Jediné, co jsem věděla, že všichni tuto klasiku považují za jednu z nejlepší. A já bohužel musím říct, že nechápu proč. S postavou se sice trochu ztotožňuji, občas je to vtipné a příběh by mohl být celkem pěkný... nebýt toho, jak moc je Holden otravný. Tohle byla snad postava, která mě iritovala ze všech možných postav úplně nejvíc. Každý je občas ztracený, ale jeho nebaví absolutně nic a ještě k tomu jeho chování je absolutně nelogické. K maturitě to sice je jedna z lepších voleb, ale já osobně knihu nenáviděla při čtení. Celkem mě to mrzí, protože příběh by měl i celkem šanci.
6/10

You Might Also Like

4 comments

 1. Moc hezký výběr. :-) Harry Potter, pan Hyde nebo O myších a lidech jsou moc hezké tituly. :-)

  ReplyDelete
 2. Moc pěkýn výběr a čteš jako o závod :) Harry Ptter to je srdcovka :) A O myších a lidech jsem četla k maturitě :)

  ReplyDelete
 3. Harry Potter a Kdo chytá v žitě :) Krásné knížky.


  TheWayByA

  ReplyDelete
 4. O myších a lidech byla jedna z knih, které mně k maturitě vážně bavila :) Harry Potter je pro mně klasika :)

  ReplyDelete