BEST BOOKS OF 2017

17:33

Je začátek roku 2018 a já jsem se rozhodla Vám shrnout mé nejoblíbenější knihy (tedy ty, které jsem ohodnotila 10/10), za rok 2017. Doufám, že mi napíšete Vaše oblíbené knihy za ten rok a případně Vás navedu na nějaké, které jste ještě nečetli a mohli by se Vám líbit. Při kliknutí na název knihy se Vám otevře článek, kde bude i přesnější názor na knihu a další tituly, které jsem k tomu přečetla. 


Anotace: Jedná se o 2. a 3. díl v sérii. SPÁLENIŠTĚ Thomas se dostává se svými přáteli z labyrintu, aby zjistili, že se jim do těla dostala nemoc zvaná erupce, která z vás vezme všechno, co je lidské. Musí urazit severně k horám přes spáleniště, aby získal lék od ZLOSINu a pomohli jim ho ještě vylepšit. Dozvěděli se, že je ještě jedna skupina B a každý je k něčemu předurčen. Kdo přežije cestu přes kus sežehlé Země? VRAŽEDNÁ LÉČBA Thomas se se svými přáteli dostali do centra ZLOSINu, kde jim chtějí vrátit vzpomínky. Díky tomu by je sice ZLOSIN přestal ovládat, ale na druhou stranu by se jim museli vrtat v mozu. Obě skupiny se dozvídají, že jsou imunní na erupci, až na pár jedinců, kteří byli použiti jako test pro ověření ostatních. Ovšem hlavní otázkou je, co všechno je ZLOSIN schopný obětovat, aby dosáhl vytouženého léku?


Anotace: Jedná o sepsání výpovědi Christiany F. Příběh Christiany začíná v jejích šesti letech, kdy se s rodinou stěhují do Berlína. Její dětství zásadně ovlivňuje její chování v pozdějším věku. Sídliště, ani hrubé chování jejího otce nepomáhá jejímu rozvoji a pomalu se začíná přizpůsobovat těžkému životu mezi spodinou Berlína. Ve dvanácti letech se přes kamarádku připletla ke skupině feťáků a to všechno převážně kvůli oblíbenosti. Její drogová závislost nejprve začala kouřením hašiše a následně braním různých tabletek (včetně LSD). Čím víc byla Christiana závislá, tím méně na ní drogy působily. Všechno se ještě zdramatizovalo, když ve 13 letech začala s heroinem. 


Anotace: Clay Jensen najde před svými dveřmi krabici od bot, ve kterých nachází sedm kazet. Na každé straně kazety je jeden důvod, proč se jeho spolužačka Hannah Baker zabila. Postupně se dozvídáme o všech lidech, který mají na svých rukou Hanninu krev.

Anotace: Jedná se o převyprávění dětství samotného autora. Dave Pelzer měl opravdu těžké dětství díky jeho matce, která ho psychicky a fyzicky týrala. Nedávala mu najíst, chodil v tom samém oblečení, spal jako zvíře na zemi. A to je opravdu jen malinkatý zlomek toho všeho, co si se svou narušenou matkou prožil.

Anotace: Děj se odehrává v malém městě USA ve 30. letech 20. století. Hlavní hrdinkou je zvídavá Čipera užívající si dětství a zajímající se o záhadného souseda Bubu Radleyho, který nikdy nevychází z domu. Prostřednictvím jejího otce Atikuse se zabýváme tématem mravnosti a přes něho se také dostáváme k otázce rasismu, když sledujeme soud neprávem obviněného černošského obyvatele města Toma Robinsona.

"Ano. Měla na věci vlastní názory, možná že hodně odlišné od mých... říkal jsem ti, synku, že kdybys býval neztratil hlavu, byl bych tě sám poslal, abys jí četl. Chtěl jsem, abys u ní něco poznal - chtěl jsem, abys poznal, co je to opravdová statečnost, abys neměl představu, že statečnost znamená člověka s puškou v ruce. Statečnost začíná tehdy, když víš, že jsi poražen, ještě než se do něčeho dáš, a přesto se do toho dáš a dovedeš to až do konce, ať se děje co děje. Málokdy zvítězíš, ale někdy se ti to podaří."Anotace: Na přání Simeona Leeho přijíždí celá rodina do jeho bohaté anglické usedlosti. Zvláštní a neočekávané vánoční shledání se ale rychle změní ve vraždu, kterou se začne nikdo jiný než Hercule Poirot.

You Might Also Like

2 comments

 1. Ahoj :)
  Ani jednu z těchto knih jsem nečetla. Každopádně jsem slyšela o knize My děti ze stanice ZOO. Je šílené brát ve třinácti drogy :O
  13 reason why... nevěděla jsem, že je i kniha, ale seriál mi byl doporučován už před rokem :D
  A některé jsi už zmiňovala v minulém článku, pokud se nemýlím :)
  Tak se měj :)

  ReplyDelete
 2. My děti ze stanice zoo jsem četla. Bylo to pro mě hrozně silné a uvědomila jsem si, že jsem opravdu ráda za to, jaký život mám a co opravdu nikdy nechci ani zkusit.

  13 reason why jsem viděla pouze jako seriál, ale nečetla jsem ji. Ani nevidím důvod proč, sice seriál byl jakžtakž fajn, ale nic víc.:-)

  ReplyDelete