45/30 BOOK CHALLENGE 2017 | THE END

00:48

JAKO ZABÍT PTÁČKA

Anotace: Děj se odehrává v malém městě USA ve 30. letech 20. století. Hlavní hrdinkou je zvídavá Čipera užívající si dětství a zajímající se o záhadného souseda Bubu Radleyho, který nikdy nevychází z domu. Prostřednictvím jejího otce Atikuse se zabýváme tématem mravnosti a přes něho se také dostáváme k otázce rasismu, když sledujeme soud neprávem obviněného černošského obyvatele města Toma Robinsona.

Mé hodnocení: Všichni booktubeři o téhle knize mluvili, a tak jsem se jednoho dne dostala k tomu, že jsem si jí taky půjčila. Prvních pár stran bylo úmorných, jelikož se zabývaly historií rodiny, ale pak už se to četlo snadno. Kniha byla nádherně psaná, zajímavá a byla tam spousta naprosto dokonalých pasáží a citací. Určitě Vám jí doporučuji přečíst! Jen abych si jí prosadila do maturitního seznamu.

"Ano. Měla na věci vlastní názory, možná že hodně odlišné od mých... říkal jsem ti, synku, že kdybys býval neztratil hlavu, byl bych tě sám poslal, abys jí četl. Chtěl jsem, abys u ní něco poznal - chtěl jsem, abys poznal, co je to opravdová statečnost, abys neměl představu, že statečnost znamená člověka s puškou v ruce. Statečnost začíná tehdy, když víš, že jsi poražen, ještě než se do něčeho dáš, a přesto se do toho dáš a dovedeš to až do konce, ať se děje co děje. Málokdy zvítězíš, ale někdy se ti to podaří."
10/10


KOBERCOVÉ

Anotace: V Koberci začíná těžké období, kdy po zasáhnutí ničivého Smetu začnou vesnice a města atakovat Pelicháni na svých Tygrolocích. Nerudel a jeho bratr Vzteklan se po jednom takovém nájezdu na ně rozhodnou přemístit a toto jejich rozhodnutí je prvním krokem k velké bitvě.

Mé hodnocení: Tuhle knihu mi už několikrát poradila moje kamarádka Baruš, a tak jsem se rozhodla si jí přečíst. Musím říct, že začátek pro mě byl více než těžký, protože jsem úplně nevěděla, co se tam děje. Nakonec byl ale příběh celkem poutavý a zajímavý. Nebyl to ale úplně můj šálek kávy. Ale pro lidi zbožňující fantasy je tohle určitě to pravý. Stejně dám asi knihám od Terryho Pratchetta další šanci.
6/10


VÁNOCE HERCULA POIROTA

Anotace: Na přání Simeona Leeho přijíždí celá rodina do jeho bohaté anglické usedlosti. Zvláštní a neočekávané vánoční shledání se ale rychle změní ve vraždu, kterou se začne nikdo jiný než Hercule Poirot.

Mé hodnocení: Abych byla upřímná, vůbec jsem nevěděla, co si o této knize myslet, když jsem si jí půjčovala v knihovně. Na svátky jsem si totiž připravila pro sebe takovou challenge a tak jsem si vybrala různé knihy podle odlišných kritérií. Jednou z nich byla tématika ročním obdobím a myslím, že vánoční kniha na Vánoce to splňovala. Od Agathy Christie jsem předtím nic nečetla, ale moje teta je zbožňuje a tak jsem si řekla proč ne. Bylo to naprosto skvělé rozhodnutí. Styl autorky je skvělý a celkově děj byl naprosto úžasný. A samozřejmě jsem neuhádla, kdo to udělal. 
10/10


ZVLÁŠTNÍ SMUTEK CITRONOVÉHO KOLÁČE

Anotace: Rosie v týdnu svých devátých narozenin rozezná v citronovém koláči něco jiného než normální ingredience. Z koláče je cítit prázdnota a smutek její matky. V průběhu svého dětství se snaží zvyknout si na pocity druhých lidí v potravinách a to jí ztěžuje dospívání, protože díky tomu musí zvládnout nejen své problémy, ale i emoce jiných lidí.

Mé hodnocení: Na tuhle knihu jsem přišla při knižní šifře od martinus a jelikož mě její název a anotace doopravdy zaujala, tak se si jí nakonec i půjčila. Příběh a celkově myšlenky v knize byly velice zajímavé, ale ten styl mi trochu nesedl. Tahle kniha byla prostě z různých pohledů jiná, ale rozhodně jsem ráda, že jsem si jí přečetla.
7/10


VRAŽDA V ORIENT EXPRESU

Anotace: Hercule Poirot se dostává do orient-expresu, když jede z blízkého východu do Anglie. Ve vlaku už není místo, ale jeho kamarád a ředitel vlakové společnosti Bouc ho dostává do jednoho kupé. Druhou noc ve vedlejším kupé dochází k vraždě a díky podivným podmínkám a zástavě vlaku díky sněhu se Hercule pouští do vyšetřování.


Mé hodnocení: Ještě předtím než jsem se rozhodla si tuto knihu přečíst, jsem se chtěla podívat na ten film a to hlavně kvůli Johnymu Deppovi. Také mě zaujala, když jsme o ní měli článek v učebnici angličtiny a nakonec se mi hrozně líbila předchozí kniha od Christie. Přečetla jsem jí za jednu noc a musím říct, že mě hrozně moc bavila. Už teď se těším na další knihy, které si od ní přečtu. Jen na film se už moc netěším, když jsem viděla představitele hlavní postavy. Absolutně mi tam nesedne. A ten konec knihy? Hrozně mě to překvapilo, ale bylo to geniální. Bod strhávám kvůli tomu, že se mi tam pořád pletly postavy. 
9/10

You Might Also Like

2 comments

 1. Ahoj :)
  Ty názvy knih jsou docela zvláštní. Třeba Jako zabít ptáčka nebo Zvláštní smutek citronového koláče :D
  Booktubeři... to slovo jsem nikdy neslyšela :D
  Vražda v orient expresu ... to je nový film a kniha, ne? Mám pocit, že jsem nedávno viděla někde na nádraží plakát :)
  Já čtení miluji, ale poslední dobou jsem na čtení neměla nějak chuť. Radši jsem byla ve společnosti určitých lidí a nebo mi teď poslední tři dny nebylo dobře a neměla jsem chuť na nic.
  Tak se měj, ahoj :)

  ReplyDelete
 2. Z těchto knížek znám jen poslední :) Obdivuji tě, že máš tolik času na čtení! :ú Já teď zhltla jednu knížku za 3 dny a byl to super pocit :)

  www.thewaybya.blogspot.cz

  ReplyDelete