40/30 BOOK CHALLENGE 2017

22:38

JEDEN Z NÁS LŽE

Anotace: Pět žáků střední školy se díky nastrčeným mobilům potkají po škole v učebně chemie pana Averyho. Princezna, průšvihář, sportovec, premiantka a školní blogger, který o každém prozradí jakoukoliv pravdivou špínu. Nikdo z nich netuší, že za pár minut jeden z nich zemře a obrátí tak jejich života naruby.

Můj názor: Byla jsem fakt překvapená, když jsem knihu dostala od ségry k Vánocům. Každopádně jsem si jí už před nějakou tou dobou vyhlídla, takže jsem se hned dala do čtení a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Jen scény s Addy a Cooperem mě ze začátku moc neoslovily. Pořád jsem přemýšlela nad tím, kdo to tedy udělal a konec mě nakonec opravdu překvapil.
9/10


BÍLÁ NEMOC

Anotace: Bílá nemoc postihne většinu lidí nad 45 let. Jediný, kdo najde lék na tuto nemoc je doktor Galén, ale ten se rozhodne dávat lék jen chudým. K bohatým se může dostat jen výměnou za mír, či nějakou pomocí míru dosáhnout.

Mé hodnocení: Když nám učitelka semináře českého jazyka řekla, že si máme přečíst Bílou nemoc, měla jsem smíšené pocity. Od Čapka jsem měla přečtené už dvě knihy, a tak jsem měla k maturitě splněno. Na druhou stranu se mi líbí způsob psaní Čapka, takže aspoň jsem dopředu věděla, že to bude na pohodu. Bohužel jsem teda z knihovny schytala dost salátové vydání. Nakonec jsem fakt ráda, že jsem si jí přečetla a hned jsem jí v seznamu k maturitě vyměnila za R.U.R. Pokud tedy přemýšlíte, co k maturitě, tak Vám Bílou nemoc doporučuji (k tomu ještě třeba titul Matka).
6/10

DÍTĚ ZVANÉ "TO"

Anotace: Jedná se o převyprávění dětství samotného autora. Dave Pelzer měl opravdu těžké dětství díky jeho matce, která ho psychicky a fyzicky týrala. Nedávala mu najíst, chodil v tom samém oblečení, spal jako zvíře na zemi. A to je opravdu jen malinkatý zlomek toho všeho, co si se svou narušenou matkou prožil.

Mé hodnocení: O téhle knize jsem se dozvěděla přes hodinu semináře společenských věd, kdy nám jedna holka, co měla referát, dala kopie pár částí té knihy. Doopravdy mě to zaujalo, a tak jsem si jí v knihovně půjčila. Opravdu jí všem doporučuji! Má to hrozně málo stránek, ale děj stojí za to. Ale rovnou říkám, že to není nic pro slabé povahy, protože místy to bylo fakt otřesné.

"Pak se matka natáhla a zapálila plynové hořáky na plotně. Ještě dodala, že četla článek o matce, která donutila vlastního syna, aby si lehl na horký sporák. V té chvíli jsem dostal hrozný strach. Mozek mi ochrnul a třásla se mi kolena. Když mě chytila za ruku a stiskla ji jako ve svěráku, přestal jsem rozumně uvažovat. Cítil jsem, že z ní táhne alkohol, oči měla rudé.
"Udělals mi ze života peklo na zemi!" A podržela mi ruku ve žlutomodrém plameni. Myslel jsem, že mi samým žárem pukne kůže. Ve vzduchu byl cítit pach seškvařených chlupů z popálené ruky. Ať jsem se vzpíral sebevíc, nedokázal jsem se vykroutit ze sevření. Konečně jsem padl na podlahu na všechny čtyři a snažil se foukáním ochladit spáleninu. Pak mi nařídila, abych vylezl na sporák a lehl si do plamenů: prý chce vidět, jak hořím."
10/10

MLHA

Anotace: O Mlze jsem napsala samostatný článek, na který se můžete podívat zde. Mlha je kniha 22 povídek, přičemž je pojmenovaná po první a nejdelší povídce.

Mé hodnocení: Mlhu jsem začala číst kvůli tomu, že jsem se chtěla podívat na nový seriál The mist, kde hraje Frances Conroy. Každopádně teď chci mluvit o knize, na porovnání knihy a seriálu se můžete podívat tady. Když jsem si jí půjčovala, tak jsem nevěděla, že jde o povídky. Některé byly dokonalé, další byly zajímavé a pár jich bylo nezajímavých a o ničem. Ale rozhodně Vám doporučuji si je přečíst, pokud nechcete číst všechny, tak v článku, na který jsem Vám dala odkaz v anotaci, je vypsaný seznam těch nejlepších z mého úhlu pohledu.
6/10

AWAKENED BY LOVE

Anotace: Zoha chodí na vysokou a žije svůj život správné muslimské dcery, ale postupně přichází na to, že ne se vším souhlasí. Přestává nosit svůj šátek a dokonce začne myslet na Ethana, který je snad ve všem proti Islámu. Nejenže není Iránec ani muslim, dokonce na univerzitě studuje výrobu vína.

Mé hodnocení: Já normálně romantické knihy nečtu, ale když mě autorka oslovila na instagramu, že mi pošle na kindle verzi knihy, když jí potom ohodnotím na goodreads, tak jsem neváhala a nabídku přijala. Každopádně hlavním důvodem bylo téma samotné. Já toho moc o islámu nevím a tak mě zajímalo, jaké problémy bude hlavní postava mít. Fakt jsem ráda, že jsem nakonec řekla ano, protože mi to trochu rozšířilo obzory a jako četba v hodinách chemie to bylo více než zajímavé. 
8/10

You Might Also Like

3 comments

 1. strašne ma zaujala prvá kniha. vyzerá veľmi zaujímavo a určite si ju vybavím ako darček k narodeninám!:D

  ReplyDelete
 2. Ta první knížka mě docela zaujala :) Super tipy!

  TheWayByA

  ReplyDelete
 3. Jeden z nás lže...to je kniha, která mě dost láká :-)
  goodmoda.blog.cz

  ReplyDelete