35/30 BOOK CHALLENGE 2017

23:12


13 REASONS WHY

Anotace: Clay Jensen najde před svými dveřmi krabici od bot, ve kterých nachází sedm kazet. Na každé straně kazety je jeden důvod, proč se jeho spolužačka Hannah Baker zabila. Postupně se dozvídáme o všech lidech, který mají na svých rukou Hanninu krev.

Mé hodnocení: Jakmile jsem se dozvěděla o 13 reasons why, tak jsem to musela vidět. Hned jsem se do toho seriálu zamilovala. Přesně takovéto téma mě hrozně zajímá. Navíc všechno na tom seriálu bylo dokonalé. A přesně dokonalá byla i tato kniha. Byly tam sice malé rozdíly, ale ty mi vůbec nevadily. Prostě rozhodně doporučuji! Jo a zatím je to nejdelší kniha, kterou jsem četla v anglickém jazyce.


10/10

ZABIJÁK

Anotace: Gervaise se potýká s životem 19. století. Všechno se zdá být v pořádku, žije se svým mužem Coupeauem a se svými dětmi v idylické domácnosti. Vycházím jim skoro všechno, mají peníze navíc a dokonce si Gervaisa bude moct otevřít svůj vlastní krámek. Alkohol ale dokáže leccos změnit.

Mé hodnocení: Zabijáka jsem si nijak zvlášť nechtěla přečíst, dokud mi jí neporadila mamka. Je to vlastně jedna z mála knih, kterou z mého maturitního seznamu četla (a to čte dost...) a tak jsem se rozhodla, že si jí přečtu. Dokonce jsem na ní měla i referát (ten sice nedopadl dobře, ale co). Musím říct, že občas se četla těžce, kvůli skokům v čase a zdlouhavém popisu, ale jinak se mi kniha dost líbila, takže pokud přemýšlíte o této knize do maturity, tak doporučuji. Nebo pokud prostě máte rádi klasiky.
6/10

UPÍŘÍ DENÍKY 12: FANTOM

Anotace: Podivná nadpřirozená síla se snaží zabít Elenu a její přátele. Nejenže jim hrozí nebezpečí, ale parta samotná má problémy v podobě závisti, která jim všechno jen ztěžuje. Zatímco se snaží přijít na to, co by to mohlo být za magii, tak se Damon vrací k Eleně, ale s prosbou, aby to nikomu jinému neříkala.

Mé hodnocení: Přestože tuhle sérii zbožňuji, tak tento díl se mi líbil o něco méně než jindy. Zápletka jako taková se mi vážně líbila, ale některé věci mi tam trochu vadily... já prostě asi nejsem na ty milostné trojúhelníky. Každopádně i tak se těším, až si přečtu další díl. 
6/10

DOPISY NA KONEC SVĚTA

Anotace: Laurel dostává úkol na hodině angličtiny, aby napsala dopis někomu mrtvému. Tento úkol sice neodevzdá, ale mrtvým psát začne. V dopisech Kurtu Cobainovi, nebo třeba Amy Winehouse vypráví o svém životě, nových přátelích, lásce a smrti její sestry May.

Mé hodnocení: Vím, že tuhle knihu spousta lidí mělo rádo, a tak když byla v akci, jsem si jí koupila. Vůbec nic jsem od ní neočekávala, ale nakonec se mi fakt hrozně moc líbila. Já navíc young adult mám fakt ráda, takže myslím, že skoro nic by to nemohlo zkazit.
9/10

POČÁTEK

Anotace: Pia je dokonalá, nesmrtelná a má před sebou zářnou budoucnost. Teď už jen čeká, až z ní taky udělají vědce. Nezná nic než Malou Cam, a když se poprvé vydá prozkoumat džungli, tak se všechno změní. Obzvlášť díky tomu, že potká poprvé někoho jejího věku a to Eia.

Mé hodnocení: Tuhle knihu jsem si vybrala kvůli obálce v levných knihách a musím uznat, že se mi líbila víc, než jsem čekala. Jedná se vlastně tak nějak o sci-fi utopii. Vážně se mi líbil styl jakým to bylo napsané a vlastně i tak zápletka. Existují ještě dvě pokračování, ale ty bohužel nejsou přeložené do češtiny. Navíc se ani neprodává v České Republice, takže nevím, jestli se k pokračování dostanu. Celkem bych chtěla, ale úplně si nejsem jistá, jestli si něco přes Amazon chci kupovat.
7/10

You Might Also Like

3 comments

 1. Moc krásné knihy. Já knihu 13 reason why ještě nečetla, ale brzy se k ni určitě dostanu, jelikož jsem viděla seriál a byl úžasný.

  ReplyDelete
 2. 13 reasons why jsem viděla a fakt se mi seriál líbil, až poté jsem zjistila, že je i knížka, ale tak asi už nemá smysl číst něco, co jsem viděla, ale hodně jsem slyšela, že je kniha 100% lepší než seriál, tak nevím :D Jinak Upíří deníky jsem taky viděla, celkem na nich ujížděla, ale knihy mě nezaujaly, tak nevím.. Jinak hezký nový rok a hodně úspěchů :)

  ReplyDelete
 3. Tie Dopisy na konec světa.. Je to úžasná kniha a jedna z mojich obľúbených. Popravde, keď sa tak spätne obzriem asi som tiež moc toho neočakávala, ale zapáčila sa mi. Laurel som však hrozne nenávidela. To si pamätám asi najviac. Jej príbeh bol krásny, neobyčajný. Také knihy mám hroozne rada.

  A čo sa týka 13 reasons why.. Čítala som to v slovenčine a mňa tá kniha moc neoslovila. Ale podľa mňa to fakt záleží na osobe a pohľade z iného uhlu, čo je samozrejmé. Ak ťa seriál chytil za srdce, je jasné, že tomu by inak ani nemohlo byť.

  ReplyDelete