30/30 BOOK CHALLENGE 2017

18:52


Tak se mi konečně povedlo dosáhnout 30 knih! Upřímně jsem si na začátku roku moc nevěřila a fakt jsem si myslela, že to nedokážu. Ale o prázdninách jsem zabrala a teď čtu a čtu. Hodně k tomu dopomohla teda povinná četba do hodin češtiny a k maturitě. Každopádně dokonce budou i další články, protože seznam už má 34 knih, takže book challenge články budou přesahovat. K roce 2018 bych si chtěla výzvu zvětšit- tak na 40 knih. MILK & HONEY

Anotace: Milk & honey je anglicky psaná kniha s poezií, která jedná o problémech a pocitech žen. Dělí se na čtyři části. The hurting, the loving, the breaking a the healing. Teď si jí můžete koupit i v češtině pod názvem Mléko a med. 

Mé hodnocení: Opravdu nevím, co jsem to provedla. Já na poezii nejsem a rozhodně jsem jí neměla v plánu. O měsíc později ji řadím k nejlepším knihám, které jsem četla s hodnocením 10/10. Je to opravdu naprosto skvělí a jedinečné a doporučuji jí všem! :) Angličtina je v ní velmi jednoduchá, takže pokud se rozhodujete mezi češtinou a angličtinou, tak rozhodně šáhněte po tom anglickém vydání. 
9/10

VÝBOR BOROVSKÉHO

Anotace: Jedná se o tři satirické příběhy psané ve verších, které souvisí s politikou 19. století. První se jmenuje Tyrolské elegie. Ta se zabývá převozem Borovského do Brixenu. Druhý je Král Lávra, což je příběh o králi, který měl oslí uši a vždy nechával své holiče popravit, aby se to nikdo nedozvěděl. Posledním je Křest svatého Vladimíra, kdy car nechává zabít boha a jelikož se potom církev neměla jak živit, tak nechává uspořádat konkurz o boha nového. Do toho jsou tam ještě epigramy o různých tématech.

Mé hodnocení: První dvě jsem četla ve velice starém vydání, které mám půjčené z chaty a další z internetu. Když jsem pochopila, že to není tak zlé, tak jsem si zašla koupit do levných knih nové vydání a dočetla ještě epigramy. Z epigramů se mi toho moc nelíbilo, ale některé zajímavé se tam také našly! Příběhy jsou jednoduché a krátké. Nemůžu říct, že by mě to vyloženě bavilo, ale myslím si, že do maturity se to dá.
4/10

KATAKOMBY

Anotace: V posledním díle trilogie se Abby, Dan a Jordan vydávají do New Orleans, kde má Jordan začít nový život u svého strejdy. Na cestě je ale někdo začne sledovat a věci se zase stávají divnými. Do toho chce Dan zjistit něco více o svých rodičích, což trojici dostává do ještě větších problémů.

Mé hodnocení: Recenze na první dva díly tady. Třetí díl mě bavil více než druhý, ale méně než první. Rozhodně to bylo zajímavé, příběh se četl rychle a naprosto mě pohltil. Navíc část knihy se zabýval roadtripem, což je téma, které zbožňuji. No a druhá část příběhu se odehrávala v New Orleans, takže další takový bonus pro mě. Kniha byla zase doplněná úžasnými obrázky, i když v prvním díle se mi líbily víc.
7/10

KYTICE

Anotace: Jedná se o sbírku 13 básní, s tím že většina je zaměřena na vinu a trest. Nejznámějšími je Polednice, Svatební košile nebo třeba Vodník. 

Mé hodnocení: V minulém roce mě kniha vážně dost nebavila, ale teď v září, kdy jsem jí dočítala do hodin češtiny, tak už mi tolik nevadila. Některé z nich mě docela i bavili. Ale je pravdou, že jednu z nich jsem nepřečetla (nebo takhle přečetla, ale takovým tím "nepamatuji si ani slovo"). A tou byla Věštkyně. Jinak musím říct, že to nebylo až tak hrozný, jak jsem si na začátku myslela. K maturitě asi nejlepší volba poezie.
6/10


MOLIÉRE

Anotace: V knize, kterou jsem si půjčila, jsou tři nejznámější dramata od Moliéra. Prvním dramatem byl Lakomec. Pan Harpagon si syslí peníze, ale svým dvou dětem nic nechce dát. Navíc si chce vzít mladou Marianu, která je ale zamilována do její syna. Svého syna chce dát vdově a svou dceru starému pánovi, který nežádá o věno. Druhým příběhem byl Misantrop a ten pojednává o muži, který kritizuje celou společnost, nenávidí jí za její faleš a nikdy neřekne nic dobrého. Zamiloval se ovšem do nejhorší ženy v okolí, která miluje přetvářku a ráda pomlouvá. Posledním je Tartuffe, který se dostal do rodiny jako velký svatoušek. Modlí se k bohu, chodí často do kostela a je prostě svatý. Ale tak to vidí jen otec od rodiny, ostatní ho vidí jako manipulátora, který se snaží jejich rodinu vyvrátit a získat od nich všechno.


Mé hodnocení: Knihu jsem četla kvůli hodinám češtiny a maturitě. Máme umět perfektně 5 knih do 18. století a já měla přečtené jen tři, takže jsem musela jít něco dočíst no (když máme maturovat z třech knih, probíráme konec 19. století, ale musíme umět 5 knih z 18. století- logika naší učitelky no). Ale aspoň mám větší výběr k maturitě. Nejvíce mě bavil asi Lakomec, byl to zajímavý příběh a fakt jednoduše napsaný. Nejvíce jsem se těšila na Misantropa, protože jsem byla na něm v divadle. Bohužel dílo se mi nějak extra nelíbilo. Nebo takhle- nebylo špatný, ale měla jsem od něho větší očekávání. Posledním byl Tartuffe, který se mi asi taky více líbil než Misantrop. Všechna díla byla docela dobrá a pokud nad nimi přemýšlíte do maturity, tak jen doporučuji.
6/10


You Might Also Like

5 comments

 1. Tak to jsi skvělá! Gratuluji k četbě :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  ReplyDelete
 2. GRATULUJEM! Nad Katakombami som premýšlala a zrejme po nich aj siahnem :D
  Veja
  http://veja-the-writer.blogspot.sk

  ReplyDelete
 3. Paráda :). Já si momentálně nedokáži moc udělat čas na čtení tak jsem v práci začala poslouchat audio knihy.

  ReplyDelete
 4. Mléko a med si chci přečíst a Kytici jsem měla k maturitní četbě. Knihy, jako je Lakomec, těch jsem se vyhýbala. Sestavila jsem si maturitní četbu z těch knížek, které obsahovaly nejméně stran, haha :-D A samozřejmě jsem měla i s větším počtem, ale to už mě musela fakt zaujat. :-) A moc krásné fotky, jako vždy. :-)

  ReplyDelete