PHOTOBOOK: autumn Prague

20:00

PHOTOBOOK: autumn Prague

Tenhle víkend byl pro mě takový cestovní, protože jsem ho strávila v mé oblíbené Praze. Začalo to tak, že jsem v sobotu jela s babičkou do divadla. Já moc do divadla nechodím a tak jsem si řekla, že bych to mohla změnit.


Šly jsme do Rokoka na komedii Kancl, která má předloha v celkem známém seriálu The office. Ten jsem neviděla, ale za to jsem na facebooku a tumblru s tím vidělala memes, tak jsem si řekla, že to asi vtipný bude. A bylo! Fakt jsem ráda, že jsem šla. Ale asi moc často takhle chodit nebudu, přeci jen zas tak moc společnost nemusím. 


Málem jsme nestihly bus domů, protože se jednalo o stou reprízu a tak jsme tam ještě čekaly deset minut a poslouchaly režiséra. Takhle- pro babičku to zajímavé bylo, ale asi chápete, že mě ta část zrovna nezaujala. Nakonec jsme měli štěstí a stihli jsme to! Jako nerada bych tam čekala přes hodinu...


Druhý den byl takový dost neplánovaný. Vlastně jsem se cestou zmínila, že bych chtěla jít fotit a tak se babička rozhodla, že spolu půjdeme do Šárky. Druhý den to ale odpadlo. Jenže naštěstí mi volala asi za minutu, že se nakonec jede. Šla se mnou jen kousek, protože dědovi není moc dobře, ale já jsem se nakonec rozhodla jít sama trasu, kterou jsem si myslela, že znám.


Trefila jsem a nakonec jsem ani nikde nespadla, takže to beru za úspěch. Šla jsem vlastně na vyhlídku, která rozhodně stojí za to! Ještě k tomu v době, kdy jsou nejhezčí stromy- prostě bomba. Pak jsem se šla ještě trochu podívat dolu do údolí, ale jelikož jsem měla ještě plány, tak ne na moc dlouho.


Celou tu dobu jsem se celkem rvala s foťákem, protože jak už je starý, tak ty fotky prostě nejsou tak dobrý. Zaostřování ještě jde, ale co se týče světla, tak je to katastrofa. Naštěstí nějaké fotky i vyšly a pak už jim stačilo jen poupravit jas a kontrast. 


Musím říct, že jsem si vážně protřídila myšlenky. Byla jsem tam asi hodinu a půl a to celou dobu bez hudby (což je pro mě rekord, protože já poslouchám hudbu 24/7). Ještě k tomu bylo naprosto nádherné počasí, takže co víc si přát.


Cestou mě docela překvapilo, kolik cizinců do té Divoké Šárky chodí. Minimálně v polovině případech kolemjdoucí mluvili cizími jazyky. Netušila jsem, že je to tak známé. Na druhou stranu je to asi nejhezčí místo v Praze, co se týče přírody.


Poté jsem jela na nákupy, které už jsem nějakou dobu plánovala. Nakonec jsem si koupila jen tři věci, ale za to jsem z jedné opravdu nadšená a to je dlouhá černá sukně. Prostě úplně dokonalá a za slušnou cenu (což se o většině toho oblečení říct nedalo).


Po nákupech jsem zašla rychle na oběd. Dala jsem si tacos, které mám čím dál tím víc radši. No a potom jsem udělala obrovskou chybu...


...a to takovou, že jsem zašla do Luxoru. Já nenávidím nakupování, ale to se netýká knih a hudby. Málem jsem si koupila vinyl, asi dvě cédéčka a nespočet knížek. Pořád jsem si nadávala, že bych měla vypadnout... no a nakonec jsem odešla pozor jen s jednou knížkou a jedním cédéčkem.


U téhle fotky jsem byla absolutně vynervovaná, protože mi to nešlo zaostřit a pořád okolo mě někdo chodil a popřípadě to komentoval. Ale nakonec se mi to trochu povedlo, tak to kvůli té námaze sem i dám.


Každopádně jsem si koupila knihu My děti ze stanice Zoo, která se stala mou oblíbenou a navíc jí mám k maturitě. Dokonce jsem zjistila, že se teď vydala i druhá kniha, ve které Christiana popisuje svůj život po vydání My děti ze stanice Zoo. Dost se těším, až si jí přečtu.


U cédéčka jsem se rozhodovala mezi Lady Gaga- Joanne, kterou absolutně zbožňuji. To album jsem poslouchala nonstop minulý rok v říjnu, když vyšlo. Na druhou stranu jsem přemýšlela nad Born to die od Lany, kterou ale tolik ráda nemám (oproti Stephanie). Jenže Born to die bylo levnější.


Nato přišel pracovník Luxoru, že bych si měla spíše koupit deluxe Born to die. Takže jsem si koupila deluxe (samozřejmě). Takže jsem si v podstatě mohla koupit Joanne, ale upřímně stejně toho nelituji. To album je naprosto dokonalé a už připravuji článek o mých oblíbených písních z Born to die.


Potom jsem se ještě vydala za Nikki a modlila se, abych to stihla. Hned jsem si u ní koupila čaj, protože jsem se rozhodla, že začnu pít ty sypané (když teda budu mít čas). Konečně jsem se s ní zase viděla! Převážně jsme mluvily o škole- tedy spíše to byla debata o tom, kdo to učení nenávidí víc a kdo má jaké problémy.


Jinak samozřejmě je střední nejlepší část života, of course. Prostě lol. Tak či tak byl to opravdu nádherný den a myslím, že z něho budu čerpat ještě hodně dlouho.


Docela jsem se bála, abych stihla bus domů, ale nakonec jsem jela ještě tím dřívějším. Já jsem totiž jaksi počítala, že budu muset být doma třeba v devět, ale zapomněla jsem, že je neděle a že druhý den jdu do školy a tak mě celkem vykolejilo, když mi bylo oznámeno, že doma budu v osm a já už dávno zapomněla, jak dlouho to přes celou Prahu k busu trvá.


Teď už naplno plánuji Halloween a tak se chci zeptat, co budete dělat na Halloween Vy?


Já osobně Halloween oslavím víkend před oficiálním datem. Budu jednoduše doma s Baruš, vykrajovat dýně a dívat se na kůl filmy a prostě typicky to prochilluju. Obzvlášť se těším na Harryho Pottera, který je nevím z jakého důvodu pro mě typicky podzimní a navíc absolutně dokonalý.


Ten Halloween mi připomněl, že jsem zapomněla zmínit, že jsem si koupila v tu neděli Pumpkin Spice Latté, které je pro mě úplný must have, co se týče podzimu. Já celkově moc kávu nepiji a to se týká právě i lattéček atd. Ale Pumpkin Spice je prostě naprosto dokonalá výjimka, takže pokud jste to ještě nezkusili, tak doporučuji...


Jinak pokud půjdete na tu vyhlídku, tak tam vedou tři cesty. Ta úplně vlevo (po které jde nejvíce lidí) je zkratka, ale dost strmá a nevýhodná. Ta uprostřed (kterou jsem šla já), je asi nejlepší volbou. A třetí by měla být obcházka, ale tamtudy jsem ještě nešla, takže Vám to na 100% říct nemohu.


Jaký víkend/týden jste měli Vy a jak jste si užili poslední krásné počasí?

Tohle je btw jedna z mých oblíbených fotek. Taky jsem kvůli ní strávila asi deset minut pod tím stromem, ale myslím, že se to vyplatilo. Já prostě miluji barevné stromy a už teď se těším na další podzim, protože už mám nějaké plány, které bych chtěla uskutečnit.

You Might Also Like

6 comments

 1. Ten les a tie žlté listy sú nádherné fotky! :O ♥_♥ ale aj ostatné s pekné, obdivujem ľudií, ktorý majú talent na fotenie :D Hlavne, že si si to užila :D s nakupovaním to mám podobne, akurát u mňa tvoria výnimku aj bytové doplnky :D
  Veronika
  http://veael.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Tak to ti teda závidím, že máš My děti ze stanice ZOO u Maturity :( Jinak fotky jsou krásné a povedené, nemusíš mít strach :P

  ReplyDelete
 3. Krásne fotky! A to s tým kníhkupectvom úplne chápem, som na tom rovnako. :D

  ReplyDelete
 4. Je super, že jste si představení užili :) Divoká Šárka je krásná! Miluju vyhlídku na podzim. Hned jsou ještě více krásné :)

  www.thewaybya.blogspot.cz

  ReplyDelete
 5. Zrovna s přítelem plánuji se tam podívat. Jednou jsme tam už byly, ale pouze jen na té vyhlídce.

  Jinak Lady gaga a její Joanne je úžasná.

  Halloween nijak neplánuji slavit. Pouze jsem si dnes vykrojila dýni a zítra ještě jednu budu vykrajovat, ale jinak nic neplánuji.

  Na Harryho se koukám momentálně teď, protože mám #potter náladu, heh:-).

  Btw. Nádherné fotky!

  ReplyDelete
 6. Náhodou ty fotky vypadají hezky :) na Halloween pořádám párty pro všechny věkové kategorie :)

  WantBeFitM

  ReplyDelete